Strona 35 z 36 PierwszyPierwszy ... 2533343536 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 357

Wątek: Canon EOS R8

  1. #341

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Co kto lubi
    Wystarczy spojrzeć na specyfikacje i od razu wiadomo, że to body typowo amatorskie. Trzeba przyznać, że możliwości AF są imponujące jak na ten segment i cenę ale nie oszukujmy się raz czy dwa wyjątkowo na zlecenie można z nim pójść ale 1 slot, migawka słaba, bateria mała. Zapiąć pod to 85l czy 28-70 i ręka odpada po 15 minutach.
    Pomijając te ograniczenia to nadal uważam, że jedna z ciekawszych opcji amatorskich na rynku. Super obrazek, iso, video i af. Do podróży, zdjęć rodzinnych świetna opcja. Jeszcze teraz można kupić za 5090zl szok
    Nie wiem czy nie wdał się błąd z ceną, jak nie to możesz podać nazwę sklepu?
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 23-11-2023 o 19:53

  2. #342

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    To cena po wszystkich rabatach i cb w sklepie abfoto. Dzisiaj widziałem wiec może aktualna jeszcze

  3. #343

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Dzięki jest 400zl natychmiastowy i 500zl cashback czyli razem 5090

  4. #344
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    serio? ty tu adminem jeszcze jesteś i personalne wycieczki w tym stylu? Złej baletnicy mówisz? Nie wiem ile masz prac i ile zdjęć robisz w tygodniu, ale takie bzdety o ergonomii to może napisać tylko ktoś kto robi kilka zdjęć tygodniowo ciotkom na imieniach, a nie żyje z poważnej reporterki, gdzie ergonomia aparatu to postawa efektywności i skuteczność w pracy. Ja rozumiem, że jak robisz cioci imieniny to ci nie robi, że aparat ma ergonomię dla dzieci i nikogo, ustawisz sobie P i af domyślnie na "większość sytuacji" i będzie git, ale jak biegasz z repo na repo, robisz zdjęć kilka tysi tygodniowo i żyjesz z tego, to zapewniam cię, że trochę inaczej się na to patrzy..., a takie komentarze to sobie podaruj proszę, już pominę zupełnie dorabianie ideologii do tego paraaparaciku, że to profi puszka do ciężkiej roboty, bo czytam tu te bzdury i ręce mi opadają na dorabianie ideologi do zwykłego braku kasy i windowania cen przez canona do granic jakiejś kompletnej abstrakcji (vide cena R8 pół roku temu, czyli na starcie de facto)...
    ...kim Ty jesteś żeby pisać tutaj co kto może komentować, a kto nie i kto jest wystarczająco do tego kompetentny ?

    Druga rzecz; nie jestem adminem, napisałem to żartem - po coś są te emotki...
    Trzecia - bywa że robimy tysiące zdjęć na potrzeby naszej firmy, nigdzie też nie napisałem że to profi puszka - to dopiero bzdura którą sobie uroiłeś.

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Tylko kto tutaj twierdzi, że to body do profi zleceń?
    Oczywiście, choćby nawet ze względu na budowę (i nie chodzi o wielkość) co jest zresztą znacznie ważniejsze niż możliwości techniczne. Te ostatnie już zresztą dawno przekroczyły większość nawet wymagających potrzeb.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-11-2023 o 23:32
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #345

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    Podlasie
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Witam, mam pytanie do użytkowników R8-mki. Czy to normalne że np. z podpiętym obiektywem 85 f2 autofocus cały czas szuka ostrości bez różnicy na wybrany tryb one shot / servo? W poprzednim body RP w trybie one shot wydaje mi się że tego nie było.

  6. #346
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 104

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Musisz zmienic w menu ustawienie AF ciągly, wylaczyc to. Servo nie ma tu nic do rzeczy.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #347

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    Podlasie
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Musisz zmienic w menu ustawienie AF ciągly, wylaczyc to. Servo nie ma tu nic do rzeczy.
    Też tak właśnie myślałem. Ale nie mogę tego znaleść w menu. W RP było AF ciągły włącz/wyłącz. Tu nic takiego nie ma. Czy to będzie Filmowy serwo AF - wyłącz?

  8. #348
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 104

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Menu sie różni w zaleznosci od trybu, czy jestes w M, P, Av czy wideo.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #349

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    Podlasie
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Menu sie różni w zaleznosci od trybu, czy jestes w M, P, Av czy wideo.
    Sprawdzałem w wszystkich. W żadnym nie ma. Sprawdzałem instrukcję obsługi np..RP i R6 jest w menu AF ciągly. W instrukcji R8 i np. R6 mk2 z tym samym systemem AF nie ma tej opcji.

  10. #350
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 104

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    byłoby bardzo dziwne gdyby nie było tej opcji, ale w sumie po Canonie to już się wszystkiego można spodziewać
    może jest na sieci jakieś info o tym? albo ktoś miał podobny problem? zapytaj na grupie Canona na fejsie, tam prędzej Ci poradzą
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 35 z 36 PierwszyPierwszy ... 2533343536 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •