Strona 34 z 36 PierwszyPierwszy ... 243233343536 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 357

Wątek: Canon EOS R8

  1. #331

  2. #332

    Dołączył
    Nov 2023
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    R8 w określonych warunkach niestety potrafi się przegrzać.
    Dzięki serdeczne za ten wpis! Chciałem kupić ten aparat jednak skutecznie mnie to powstrzymało.
    Udało mi się wyszukać całą masę różnych wpisów o przegrzewaniu1. Przy czym te określone warunki to nie jest nic nadzwyczajnego, bo następowało to w normalnych temperaturach sporo poniżej 30°C i to w trybie FOTO !!, nawet nie przy video! Ludzie piszą, że podczas robienia samych zdjęć w temp. otoczenia 23-26°C stopni w słoneczny dzień wyskakuje ikona overheating. Jeden z komentarzy pisał o samym trybie AF z małą ilością zdjęć. Są też zaprzeczenia, że innym się to nie dzieje, więc być może zależy od egzemplarza/wykonania, może w fabryce źle maznęli pastę przewodzącą na procku, być może mniejsze body ma mniejszy radiator i gorzej rozprasza ciepło.
    Coś jest na rzeczy, szkoda, bo to fajna puszka o sporych możliwościach.

    Ref. [1] Różne fora, Reddit, ale szczególnie polecam dodatek YCS (YouTube Comment Search) do Chrome/Firefox - można łatwo przeszukać filmy YouTube zawierające nawet tysiące komentarzy.

  3. #333
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 268

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A7IV w porówaniu do a7III to bajka. Nie wiem co zrobili ale poprawili grip bardzo.
    Zgadza się, w A7 IV jest nowy bardziej wyprofilowany i głębszy chwyt. Do A7 IV dokupiłem z marszu grip SMALLRIG 1-3660 i leży genialnie w ręce z dowolnym dużym szkłem https://m.media-amazon.com/images/I/...AC_SL1500_.jpg

    Do Canona R8 też można dokupić składany grip z Arca-Swiss :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	616AnYt4fAL._AC_SL1500_.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	15562

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61jXAYTwbbL._AC_SL1500_.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	108,7 KB
ID:	15564

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61sbAkquZvL._AC_SL1500_.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	15565
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-11-2023 o 22:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #334
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 681

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Jeśli ktoś chce rawa to tak na szybko, elektroniczna migawka cr3 obiektyw 400mm f5.6 https://drive.google.com/drive/folde...Dv?usp=sharing
    Samolot wojskowy zapewne poruszony
    Ładnie NIE SZUMI, ale to samo widziałem przy R6m2.

  5. #335

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No kocham to forum Rojo napisał, że: "ergonomia R8 rodem ze 100D jest koszmarna niestety i ogranicza głównie" a Kolekcjoner na to: "złej baletnicy ... itd Ergo w tym aparacie nie jest dla mnie wzorcowa ale rekompensuje to wielkość i obrazek który wypuszcza"

    Czytaj: ergonomia jest nieważna bo to przecież aparat ze stajni Canona i jest cool!
    Na koniec dnia to jednak obrazek się liczy.
    Matryca w tym body jest bardzo udana. Szczególnie kolorki wyjściowo są świetne. Skin tony rewelacyjne.
    Bije Rkę Classic (hehe jak to brzmi ) w tym zakresie.

  6. #336
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #Kolekcjoner - dla mnie Rka jest za mała (zbyt niska, dosłownie o 1-2cm), a R8 jeszcze mniejszy, więc ergonomia ergonomią, ale sam rozmiar by mnie drażnił. W R najmniejszy palec trzymam na krawędzi aparatu, co przy dłuższym trzymaniu da się już odczuć i muszę zmieniać uchwyt. Tak czy owak - R8 nie kupuję, więc nie ma tematu.

    R ma 98mm wysokości, a 6D (którego dobrze mi się trzymało) ma 111mm. Tyle brakuje do szczęścia :P
    Ale tak, dlatego napisałem "dla mnie" Ja mam małe dłonie i dlatego to body mi bardzo pasuje. Zresztą czytając różne opinie zanim zmówiłem byliśmy w sklepie stacjonarnym żeby je zweryfikować.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #337
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Bez problemu da się pracować, złej baletnicy ... itd...
    serio? ty tu adminem jeszcze jesteś i personalne wycieczki w tym stylu? Złej baletnicy mówisz? Nie wiem ile masz prac i ile zdjęć robisz w tygodniu, ale takie bzdety o ergonomii to może napisać tylko ktoś kto robi kilka zdjęć tygodniowo ciotkom na imieniach, a nie żyje z poważnej reporterki, gdzie ergonomia aparatu to postawa efektywności i skuteczność w pracy. Ja rozumiem, że jak robisz cioci imieniny to ci nie robi, że aparat ma ergonomię dla dzieci i nikogo, ustawisz sobie P i af domyślnie na "większość sytuacji" i będzie git, ale jak biegasz z repo na repo, robisz zdjęć kilka tysi tygodniowo i żyjesz z tego, to zapewniam cię, że trochę inaczej się na to patrzy..., a takie komentarze to sobie podaruj proszę, już pominę zupełnie dorabianie ideologii do tego paraaparaciku, że to profi puszka do ciężkiej roboty, bo czytam tu te bzdury i ręce mi opadają na dorabianie ideologi do zwykłego braku kasy i windowania cen przez canona do granic jakiejś kompletnej abstrakcji (vide cena R8 pół roku temu, czyli na starcie de facto)...
    Ostatnio edytowane przez rojo ; 23-11-2023 o 17:25

  8. #338

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Tylko kto tutaj twierdzi, że to body do profi zleceń?
    To amatorski aparat wyposażony w dobrą matrycę i system af.

  9. #339
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Tylko kto tutaj twierdzi, że to body do profi zleceń?
    To amatorski aparat wyposażony w dobrą matrycę i system af.
    co chwila gdzieś czytam u niektórych tuzów, że to jego "wół roboczy", albo inne takie bzdury. Że "świetny aparat do pracy". Jak Ci bardzo zależy to mogę przetrzepać ostatnie wątki oraz robić szerszy reaserch ile osób w pl używa R8 do pracy zawodowej xd. W tajemnicy doniosę Ci że przy cenie 5,5 za to body (w reszcie cenie akceptowalnej choć trochę), ilość tych osób będzie miała przyrost geometryczny XD

  10. #340

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Co kto lubi
    Wystarczy spojrzeć na specyfikacje i od razu wiadomo, że to body typowo amatorskie. Trzeba przyznać, że możliwości AF są imponujące jak na ten segment i cenę ale nie oszukujmy się raz czy dwa wyjątkowo na zlecenie można z nim pójść ale 1 slot, migawka słaba, bateria mała. Zapiąć pod to 85l czy 28-70 i ręka odpada po 15 minutach.
    Pomijając te ograniczenia to nadal uważam, że jedna z ciekawszych opcji amatorskich na rynku. Super obrazek, iso, video i af. Do podróży, zdjęć rodzinnych świetna opcja. Jeszcze teraz można kupić za 5090zl szok

Strona 34 z 36 PierwszyPierwszy ... 243233343536 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •