Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90

Wątek: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 297

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Cytat Zamieszczone przez NorthPole Zobacz posta
    Zaraz, zaraz, chyba Was trochę poniosło z tymi teoriami. Subskrypcja to dobrowolny wybór. Nie musimy z tego korzystać.
    Oczywiście, nikt Cię zmuszać nie będzie.

    I tak, w świecie IT już dawno to wymyślono - słusznie, przecież R&D, upgrade, update, audyty, zabezpieczenia i support sporo kosztują.

    Kilka lat temu miałem urządzenia sieciowe (głównie AP) jednej z czołowych firm - były naprawdę spoko, zarządzanie perfekcyjne, analizy, statystyki, możliwości kontroli ogromne, przy wi-fi była nawet możliwość neutralizacji zagrożeń zewnętrznych (w skrócie: mogłem wyłączyć wi-fi sąsiada). I co? Model subskrypcyjny: pierwsze trzy lata pracy wliczone w cenę urządzenia. Potem mniej więcej $200 za każdy rok działania za każde urządzenie. Jak nie zapłacisz, to urządzenie się wyłącza o wskazanej godzinie. Proste i skuteczne.

    A jak się nie podoba, to oczywiście są inne produkty innych firm.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tylko płacenie kartą to wg mnie nie jest do końca dobry przykład - bo ten koszt (mikro koszt) jest ceną z to, że Tobie jest wygodnie (nie musisz nosić gotówki, jesteś chroniony np. ubezpieczeniem lub chargeback-iem), sklepikarz nie musi dźwigać gotówki, wozić jej do banku, wynajmować ochrony (przy większych kwotach) itd. itp. Mimo wszystko dalej mas alternatywę - możesz zapłacić gotówką.
    polecam karty premium -platynowe i tego typu, umiejętnie korzystając masz na koniec roku szkło do canona 4free
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Sony próbowało sprzedawać oprogramowanie rozszerzające funkcję aparatów (np. o timelapsy), ale to się nie upowszechniło i zarzucili ostatecznie pomysł.

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 416

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    I teraz timelapsy są za darmo razem z nowym aparatem.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 377

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Timelapsy to jak w samochodzie czujnik deszczu - fajny, ale bez niego jest tylko nieznacznie gorzej. A jak zastosują abonament na pedał hamulca? Albo na zmienianie czasu migawki?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    W przypadku subskrypcji to jest na razie bicie piany bo nic takiego oficjalnie się nie pojawiło jeśli chodzi aparaty u Canona.
    Subskrypcyjny styl życia czy braku używania tradycyjnych pieniędzy to sznur jaki sobie sami ludzie zakładają na swoją szyje. Nie posiadają nic a wszystko przekazują korporacji czy instytucja państowywm. Wystarczy jeden klik i owo "dobro" znika plus tak naprawdę sprzedajemy swój profil. A ten klik może być wynikiem błędu i wtedy robi się zabawnie.

  7. #27
    Bywalec Awatar don
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    244

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Zeby byla sybskrypcja to tak naprawde musialby byc jeden korpus aparatu ktory kosztowalby zalozmy 1000 zl a reszta w co miesiecznej subskrypcji w zaleznosci czy chcialoby sie miec funkcje R, R5, R3. Ale prawda jest taka ze musialaby byc jedna matryca.
    Moja CaroLina

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 430

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Współczesna subskrypcja (Adobe, Autodesk) polega na tym, że dopóki płacisz to masz oprogramowanie. Przestaniesz płacić - nie masz nic!
    Stare czasy gdy kupowałeś licencję "wieczystą" i płaciłeś subskrypcję roczną (maintenance, ok. 20% ceny programu) jako prawo do kolejnych upgrade'ów minęły. Wtedy, gdy przestałeś płacić, zostawałeś z softem, który się zatrzymał na pewnym poziomie i z prawem do upgrade. Teraz nie masz nic.
    Jak przestanę płacić za LR utracę moje mozolenie się z wywołaniem tysięcy RAWów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #29
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    968

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Przestaniesz płacić - nie masz nic!
    Nie do końca. Wg Adobe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adobe.png
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	15845
    Czyli nadal możesz otworzyć Lightroom i przeglądać swoje zdjęcia, ale nie możesz ich edytować. W zasadzie więc "nie masz nic" ale jednak zdjęcia nie znikną.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 377

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Dobrowolny wybór jak w ruskim samolocie:
    - Zaczynamy roznosić posiłek. Czy podać?
    - A jaki mam wybór?
    - Tak albo nie.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •